Fundacja Aktywizacja od ponad 30 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w aktywizacji zawodowej. Nasze działania mają na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne, zmianę postaw otoczenia i wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Jesteśmy wieloletnim partnerem pracodawców w doradztwie, szkoleniach i pośrednictwie pracy.
CIĄGŁOŚĆ I OGÓLNOPOLSKI ZASIĘG DZIAŁAŃ
Istniejemy od 30 lat, dając osobom z niepełnosprawnościami, naszym partnerom instytucjonalnym i klientom biznesowym poczucie ciągłego i stabilnego wsparcia. Fundacja posiada siedem oddziałów regionalnych blisko współpracujących z powiatowymi urzędami pracy oraz pracodawcami prywatnymi.
NASZA HISTORIA
Fundacja Aktywizacja powstała w 1990 roku (wówczas pod nazwą Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo) z inicjatywy warszawskiego środowiska matematyków i informatyków, pragnącego pomóc swoim koleżankom i kolegom, poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Z powodu barier architektonicznych osoby z niepełnosprawnościami miały trudności w znalezieniu pracy, bez względu na ich potencjał intelektualny. Założycielami Fundacji były osoby prywatne – naukowcy i pracownicy Instytutu Informatyki i Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk oraz instytucje - Polska Akademia Nauk i Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Z biegiem lat Fundacja zmieniła swoje cele statutowe i zajęła się prowadzeniem szkoleń komputerowych dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Warszawy, które chciały wejść na rynek pracy.
Obecnie pracujemy na rzecz osób ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, niezależnie od ich profilu zawodowego, wykształcenia, sytuacji społecznej czy też miejsca zamieszkania.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Tincidunt sit venenatis, vulputate tristique fringilla ut. Vitae pulvina.
Post a featured jobProwadzisz rekrutację i szukasz osób, dla których losy świata nie są obojętne? Chcesz wypromować swoją ofertę pracy z sensem? Wyślij ogłoszenie tutaj.
Dodaj