EY - Ernst & Young

Analityczka/Analityk ryzyka ESG - Zespół Risk Consulting

Opis stanowiska

Dodano:
12.12.2023
, Wygasa:
6.1.2024

Zapraszamy Cię do dołączenia do zespołu dostarczającego innowacyjne rozwiązania dla istotnych klientów sektora finansowego (przede wszystkim banków i zakładów ubezpieczeń) w kraju i na świecie. Praca z dowolnego miejsca w Polsce.

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

  • szybkie tempo rozwoju – temat ESG jest dzisiaj jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się zagadnień w sektorze finansowym i nie tylko. Wraz z rozwojem regulacji i praktyk biznesowych w tym obszarze Twoja ekspertyza zarówno w zakresie zagadnień stricte merytorycznych, jak i doświadczenia biznesowego będzie rosła równie dynamicznie
  • różnorodność zagadnień i wyzwań, mała powtarzalność zadań
  • rozwój umiejętności miękkich - zespołowej pracy projektowej, profesjonalnej komunikacji i współpracy z naszymi klientami, organizacji pracy i priorytetyzacji zadań

Obowiązki

Twoje główne zadania:

  • badanie zgodności instytucji finansowych z regulacjami ESG
  • prace nad strategiami ESG instytucji finansowych (opracowywanie, implementacja)
  • rozwój metod zarządzania ryzykiem ESG, w tym modelowania ryzyka klimatu (stress-testy, pomiar wrażliwości)
  • przełożenie ryzyka ESG na cenę produktów w sektorze finansowym
  • opracowywanie ujawnień ESG
  • badanie wpływu funkcjonowania danej instytucji na aspekty ESG

Wymagania

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • zainteresowanie tematami związanymi ze zrównoważonym rozwojem
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ścisłe lub przyrodnicze)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego
  • biegła obsługa pakietu MS Office

Docenimy również:

  • wiedzę na temat agendy regulacyjnej w obszarze ESG dla instytucji finansowych
  • doświadczenie zdobyte w obszarze raportowania w instytucjach finansowych

Oferujemy

Kogo szukamy:

Poszukujemy osób, które przejawiają inicjatywę oraz chęć ciągłego rozwoju zawodowego i personalnego. Dodatkowo ważna jest dla nas praca zespołowa i umiejętność radzenia sobie z wielozadaniowością.

Oferujemy:

bezpośredni udział w ciekawych projektach dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i na świecie
możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie
wsparcie w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji oraz certyfikatów, np. darmowy EY Tech MBA by Hult
EY Badges – unikalny program certyfikowania kompetencji przyszłości
platformy szkoleniowe online takie jak Udemy oraz Coursera do Twojej dyspozycji
elastyczny czas i miejsce pracy
rozwój oparty na kulturze feedbacku i wsparciu indywidualnego Career Counselora
program EY Care & Wellness

Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.