Izera

Kierownik kategorii zakupów bezpośrednich

Opis stanowiska

Dodano:
17.7.2023
, Wygasa:
17.8.2023

Praca w projekcie budowy nowej marki samochodów elektrycznych Izera to niezwykła okazja do rozwoju kariery i udziału w tworzeniu zarówno charakteru produktu, jak i kultury naszej organizacji. Zapraszamy do naszego zespołu doświadczonych kupców i kierowników kategorii zakupowych z branży motoryzacyjnej, specjalizujących się w zakupach komponentów do samochodów osobowych.

🤓 Kierownik kategorii zakupowej w obszarze zakupów bezpośrednich || Category Manager Direct

📍 Katowice

Obowiązki

- Definiowanie strategii i realizacja procesu zakupowego wybranej kategorii materiałów bezpośrednich

- Analiza rynków (w tym ekonomiczna i finansowa), podaży, trendów cenowych i poszukiwanie możliwości obniżania kosztów, a także zarządzanie ryzykiem w zakresie koniecznym do przygotowania i realizacji celów budżetowych w powierzonym obszarze kategorii zakupów bezpośrednich w różnym horyzoncie czasowym (1-3-5-10 lat)

- Prowadzenie negocjacji i koordynowanie kontaktów długoterminowych firmy z partnerami i dostawcami, budowanie stabilnych i efektywnych relacji z partnerami biznesowymi i dostawcami, ich ocena, dobór i rozwój

- Monitorowanie KPI

- Badanie najlepszych praktyk rynkowych w zakupach automotive, wdrażanie innowacyjności towarowej, kosztowej i procesowej w celu optymalizacji procesów operacyjnych

- Zapewnienie terminowej dostawy niezbędnych komponentów do budowy prototypu i produktu we współpracy z zespołem projektowym EMP oraz dostawcami zewnętrznymi

Wymagania

- Bardzo dobra znajomość zagadnień z obszaru zakupów bezpośrednich, w tym w obszarze międzynarodowym

- Ekspercka wiedza w zakresie dobrych praktyk w procesach zakupowych, budowania łańcucha dostaw, zaopatrzenia strategicznego, systemów zakupowych

- Bardzo dobra wiedza z zakresu struktury kosztów i czynników napędzających w branży zakupowej

- Doświadczenie we współpracy z producentami komponentów TIER 1

- Znajomość polskiego rynku komponentów dla produkcji na pierwszy montaż oraz dostawców TIER 2

- Doświadczenie w zarządzaniu projektem i koordynacji pracy zespołu.

Oferujemy

- Możliwość wpływu na tworzenie unikalnego polskiego projektu na skalę międzynarodową

- Współpracę z profesjonalistami w środowisku dynamicznego startupu

- Zatrudnienie na pełny etat w doświadczonym i wykwalifikowanym zespole.

- Opieka medyczna

- Dofinansowanie wypoczynku, biletów do kina lub teatru

- Punkty na platformie benefitowej, w tym dopłata do karty lunchowej i karty sportowej