Urząd Miasta Torunia

Specjalista/Specjalistka w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków

Opis stanowiska

Dodano:
18.4.2023
, Wygasa:
30.4.2023

Obowiązki

  • współpraca z Miejskim Konserwatorem Zabytków przy prowadzeniu spraw związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego wynikających z porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim a Prezydentem Miasta Torunia w sprawie powierzenia prowadzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Gminie Miasta Toruń,
  • udział w konstruowaniu strategii działań oraz planów i programów związanych z ochroną i opieką nad zabytkami
  • Wymagania

    • wykształcenie wyższe z zakresu konserwatorstwa lub zabytkoznawstwa lub ochrony dóbr kultury lub architektury lub budownictwa lub historii sztuki
    • co najmniej 3-letni staż pracy (preferowane doświadczenie na stanowiskach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego)
    • znajomość problematyki konserwatorskiej oraz przepisów i zagadnień prawnych dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami
    • studia podyplomowe z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego lub rewitalizacji lub urbanistyki i planowania przestrzennego (mile widziany dodatkowy atut)
    • doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej (mile widziany dodatkowy atut)
    • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (mile widziany dodatkowy atut)
    • spełnienie wymagań określonych w art. 6 ust. 1 i 3 pkt 2-3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 530)