Kooperatywa Spożywcza “Dobrze”

Sprzedawca_Sprzedawczyni

Opis stanowiska

Dodano:
11.1.2024
, Wygasa:
15.1.2024

🌿 Kim jesteśmy?

Kooperatywa Dobrze to wyjątkowa na mapie Polski i Europy organizacja spółdzielcza założona w 2014 r. przez Stowarzyszenie Kooperatywa Spożywcza “Dobrze”, które obecnie zajmuje się rzecznictwem i działalnością edukacyjną. Od marca 2023 r. nasze sklepy prowadzi zarejestrowana w grudniu 2022 r. Spółdzielnia Dobrze. Zrzeszamy około 350 członków i członkiń. Prowadzimy dwa, zupełnie niezwykłe sklepy ze zdrową, wysokiej jakości żywnością, kupowaną od zaufanych i lokalnych dostawców. Naszym celem jest zwiększanie dostępu do wysokiej jakościowo żywności w przystępnej cenie oraz dbanie o to, aby proces produkcji i dystrybucji żywności na każdym etapie odbywał się możliwie jak najbardziej odpowiedzialnie środowiskowo i sprawiedliwie społecznie.

🍋 Dlaczego nasze sklepy są wyjątkowe?

W naszych sklepach każda osoba może zrobić zakupy! Jednak osoby zrzeszone w Spółdzielni Dobrze, w zamian za min. 3 godziny miesięcznego zaangażowania (tzw. dyżur członkowski) i uczestnictwo ekonomiczne, robią zakupy ze zniżką. Członkowie i członkinie nie tylko włączają się w prowadzenie sklepów odrabiając dyżury, ale także spotykają się na zgromadzeniach walnych, spotkaniach tematycznych i podejmują strategiczne dla Spółdzielni Dobrze decyzje. Jeśli zechcesz i Ty możesz dołączyć do Spółdzielni Dobrze i brać udział w podejmowaniu strategicznych decyzji! Prowadzenie sklepów w ten sposób to duże przedsięwzięcie, u którego podstaw leżą wielkie idee – chęć budowy sprawiedliwej gospodarski, praktykowania demokracji, wiara w siłę współpracy, równość i ludzką sprawczość.

Przecieramy szlaki nowej historii spółdzielczości, więc wiele rzeczy na bieżąco tworzymy, wymyślamy, ulepszamy. Obecnie jesteśmy w procesie realizacji strategii rozwoju dla Spółdzielni, który uwzględnia działania na wielu polach, m.in w organizacji pracy sklepów, strukturze zatrudnienia, polityce asortymentowej i cenowej, ale też zmianę modelu funkcjonowania w związku z planowanym uruchomieniem magazynu centralnego. Chcielibyśmy podjąć współpracą z kimś otwartym na nowe wyzwania, z osobą, która nie tylko odnajdzie się w nowej strukturze, ale chętnie zaproponuje rozwiązania, aby ją rozwijać i usprawniać.

💼 Opis stanowiska

Jako kasjer/ka będziesz osobą reprezentującą Spółdzielnię Dobrze na co dzień w sklepach. Oprócz sprzedawania produktów staniesz się ekspertką/em od naszego asortymentu i osobą okazjonalnie informującą o tym, czym sklepy Dobrze różnią się od innych sklepów.

Podczas porannych zmian wraz z koordynatorem/ką i osobami dyżurującymi będziesz otwierać sklep, prowadzić sprzedaż i pomagać przy odbiorze dostaw i w ekspozycji towaru.

Podczas zmian popołudniowych będziesz współpracować z członkami/iniami dyżurującymi przy sprzedaży i przygotowaniu sklepu do zamknięcia.

Poznasz mnóstwo osób, m. in. członków/inie Dobrze, naszych dostawców, społeczność sąsiedzką odwiedzającą regularnie nasze sklepy. Będziesz też korzystać z internetowego komunikatora Slack, za pomocą którego skomunikujesz się z osobami odpowiedzialnymi za zamówienia i resztą osób zatrudnionych w Spółdzielni Dobrze. Raz w miesiącu weźmiesz udział w spotkaniu na żywo z całym zespołem pracowniczym. Jest to okazja do integracji, update’u i wspólnego namysłu nad tym, co działa lub nie.

Obowiązki

 1. Sprawna i bezbłędna obsługa POS i drukarki fiskalnej, terminala płatniczego oraz aplikacji kasjerskiej online.
 2. Dbanie o dobry kontakt z klientami/kami i członkami/iniami Spółdzielni.
 3. Znajomość zasad robienia zakupów w sklepach przez członków/inie Spółdzielni oraz osoby ze zniżką seniorską.
 4. Wsparcie koordynatora-ki sklepu w przyjmowaniu dostaw i obsługa dokumentacji z tym związanej.
 5. Znajomość lub wiedza, gdzie szukać informacji o asortymencie, dostawcach i planowanych dostawach.
 6. Nadzór nad odpowiednią ekspozycją i etykietowaniem produktów oraz systematycznym dokładaniem towaru z zaplecza.
 7. Doglądanie stanu warzyw i owoców w sklepie, zarówno w części sprzedażowej jak i na zapleczu.
 8. Dbanie o porządek w części sprzedażowej i na zapleczu sklepu.
 9. Bieżący kontakt i współpraca z koordynatorem ds. zamówień, koordynatorami sklepów.
 10. Zarządzanie pracą społeczną członków/członkiń Spółdzielni na dyżurze “pomoc w sklepie”.
 11. Informowanie na dedykowanym dla danego sklepu kanale Slack o przyjętych dostawach, transferach i innych bieżących sytuacjach.
 12. Informowanie klientów sklepu o tym czym jest Spółdzielnia Dobrze i jak do niej dołączyć; znajomość terminów najbliższych spotkań dla zainteresowanych.
 13. Udział w comiesięcznych spotkaniach zespołu.

👉🏻 Praca na stanowisku kasjerskim to praca w systemie zmianowym w obu sklepach Spółdzielni Dobrze, na Muranowie i w Śródmieściu Południowym. Zmiana kasjerska trwa od 5 do 7 godzin, w zależności od dostępności pozostałych pracownic i pracowników.  Nasze sklepy otwarte są obecnie w godz. 9:00-19:30. Pracę zaczynamy o 8:00, a kończymy o 20:30. W obu sklepach pracujemy także w soboty w godz. 8:00-17:00.

Wymagania

 • doświadczenia w prowadzeniu sprzedaży;
 • pracy w soboty przynajmniej 14 razy w półroczu;
 • samodzielności, rzetelności, staranności w działaniu;
 • wysokich kompetencji komunikacyjnych;
 • umiejętności pracy w zespole;
 • otwartości na nowe pomysły i zmianę;
 • gotowości do podnoszenia cięższych przedmiotów (skrzynka z warzywami, worek z kaszą);
 • umiejętności obsługi komputera i aplikacji internetowych (będziesz używać Slacka i aplikacji kasowej).

⭐ Mile widziane

 • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (odwiedzają nas członkowie i klienci mówiący po angielsku);
 • wiedza dot. żywności ekologicznej;
 • zainteresowanie ideą spółdzielczości.

Oferujemy

 • pracę w spółdzielczej organizacji działającej na rzecz ekonomii wspólnego dobra;
 • pracę w systemie zmianowym w obu sklepach Spółdzielni na Muranowie (ul. Andersa 27) i w Śródmieściu Południowym (ul. Polna 18/20);
 • wymiar zatrudnienia ½ etatu;
 • wynagrodzenie brutto na start: 2705,00 zł;
 • umowę o pracę na czas określony 3 miesięcy;
 • wdrożenie do pracy na stanowisku;
 • pracę w zespole, w którym staramy się współpracować na demokratycznych zasadach, cenimy otwartość i chęć dzielenia się swoimi pomysłami;
 • stałą zniżkę pracowniczą (-10%) na zakupy w naszych sklepach (w zależności od tego czy zdecydujesz się zostać członkiem/inią Spółdzielni Dobrze obowiązującą od cen klienckich lub członkowskich);
 • zapoznanie się z super społecznością Spółdzielni Dobrze – pracując jako kasjer/ka poznasz bezpośrednio wiele wspaniałych osób, które podzielają spółdzielcze wartości, tj. osoby klienckie, dostawców/czynie, osoby członkowskie na wspólnych dyżurach i zakupach.

Dodatkowe informacje

Proces rekrutacji

Etap I

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie wraz ze swoim CV do północy 15. stycznia 2024 r.

Do zgłoszenia należy dołączyć CV z dopiskiem: Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Spółdzielnię Dobrze w celach tej i przyszłych rekrutacji.

Informujemy, że Twoje dane nie zostaną wykorzystane do innych celów niż rekrutacja, ani nikomu przekazane. W razie chęci wglądu w swoje dane lub chęci ich usunięcia, skontaktuj się z administratorem danych na adres kadry@dobrze.waw.pl

Etap II

Spotykamy się z Tobą* na rozmowie kwalifikacyjnej online (17-18 stycznia 2024 r.).

Etap III

Decydujemy się na Ciebie do 19. lutego 2024 r. Wybrana osoba przed rozpoczęciem samodzielnej pracy przechodzi 3-dniowe odpłatne szkolenie przy pełnym wsparciu.

*Zastrzegamy, że w przypadku dużej liczby zgłoszeń skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

AplikujAplikuj
Aplikuj
Aplikuj

Inne ogłoszenia