Aulery 2023 rozdane - sprawdzamy najlepsze polskie startupy pod kątem ESG

Aulery 2023 rozdane - sprawdzamy najlepsze polskie startupy pod kątem ESG

Lista Polskich startupów o międzynarodowym potencjale.

W tym roku Aula Polska już po raz dwunasty przyznała prestiżowe Aulery - nagrodę dla najbardziej obiecujących polskich startupów z międzynarodowym potencjałem. A my przyjrzeliśmy się wszystkim nominowanym i prowadzonej przez nich działalności pod kątem zrównoważonego rozwoju.

Wśród 25 nominowanych do nagrody, znaleźli się m.in.: WorkTrips.com, Plenti app, Wellbee, Waste24, Foodsi, Pethelp i HearMe. Wymienione start-upy przykuły naszą uwagę ze względu na charakterystykę ich działalności oraz idee im przyświecające.

Poniżej prezentujemy profile tych firm wraz z najważniejszymi informacjami o nich:

WorkTrips.com

WorkTrips.com to innowacyjna platforma internetowa, która łączy profesjonalistów z atrakcyjnymi ofertami pracy na całym świecie. Ich misją jest ułatwienie ludziom znalezienia wymarzonej pracy, zapewniając jednocześnie pracodawcom dostęp do wysoko wykwalifikowanych kandydatów z różnych regionów i branż. WorkTrips umożliwia skuteczne zarządzanie karierą i rekrutacją, dzięki zaawansowanym narzędziom wyszukiwania i dopasowania.

Firma wspiera ideę ekologicznego podróżowania. Dąży do promowania świadomych wyborów w podróżach służbowych, zachęcając użytkowników do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Na wspomnianym portalu kandydaci mogą szukać ofert pracy, które umożliwiają zdalną pracę lub elastyczne rozwiązania, co pozwala unikać niepotrzebnych podróży służbowych. Ponadto WorkTrips, zachęca do korzystania z opcji telekonferencji i innych narzędzi komunikacyjnych, aby ograniczyć konieczność podróżowania.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

Plenti

Plenti jest aplikacją, która umożliwia użytkownikom przetestowanie różnorodnych urządzeń elektronicznych przez tydzień, miesiąc a nawet rok. Intuicyjny proces rejestracji wraz z weryfikacją konta trwa zaledwie kilka minut. Po nim można dokonać wyboru dowolnego sprzętu, a następnie określić czas, w jakim chcielibyśmy go użytkować. Na końcu należy jedynie wybrać sposób dostawy wskazanego akcesorium, a następnie czekać na kuriera z przesyłką.

Start-up oferuje niespotykaną dotychczas możliwość, dzięki której, bez ponoszenia przy tym dużych kosztów, można wypożyczyć sprzęt na organizowany przez siebie event, urlop czy zlecenie służbowe. Oferta Plenti stanowi również dobrą alternatywę dla zakupu. Bez konieczności podejmowania decyzji, możesz do woli wypożyczać, korzystać i testować różne modele wybranego urządzenia.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

Wellbee

Wellbee to platforma psychoterapii oraz rozwoju osobistego, a także jeden z najszybciej rozwijających się startupów well-techowych w Polsce, który łączy pacjentów z odpowiednio dobranymi specjalistami zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego. Od niedawna dostarcza również usługi psychoedukacyjne, w tym wysokiej jakości kursy rozwojowe, opracowane przez topowych specjalistów.

Na platformie Wellbee wsparcie otrzymują zarówno klienci indywidualni jak i firmy. Wśród specjalistów są psychoterapeuci wszystkich nurtów, psychiatrzy, seksuolodzy, psychodietetycy, psychoonkolodzy, specjaliści rozwoju osobistego, coachowie, czy specjaliści mindfullness. Pomoc otrzymują zarówno dorośli jak i młodzież. Na platformie dostępne są także terapie par, terapie grupowe czy konsultacje rodzicielskie.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

Waste24

Aplikacja webowa Waste24 jest specjalistycznym systemem do zarządzania odpadami oraz usługami z nimi związanych. Start-up pomaga przedsiębiorstwom w optymalizacji procesów związanych z gromadzeniem, segregacją, przetwarzaniem, a także utylizacją odpadów.

Dane rozwiązania wspomagają organizacje w efektywnym zarządzaniu odpadami, jednocześnie przyczyniając się do oszczędności i ochrony naszej planety.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

Foodsi

Foodsi jest platformą działającą w duchu zero waste, której przyświeca idea stworzenia świata, gdzie marnowanie jedzenia nie będzie globalnym problemem.

Oferta aplikacji skupia się wokół pełnowartościowych, świeżych produktów i posiłków, posiadających jednak jedną wadę - nie zostały one zakupione w określonym dniu. Chcąc uratować je przed utylizacją, różnorakie placówki (np.: restauracje, kawiarnie czy sklepy spoż.) wystawiają pakiety żywności z możliwością zakupu ich w atrakcyjnych cenach - zniżki sięgają nawet 70%.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

PETHELP

Witryna PETHELP dostarcza usługi i rozwiązania związane z opieką nad zwierzętami.

Istotą działania marki jest zapewnienie pomocy wraz ze wsparciem dla właścicieli zwierząt, aby ułatwić im dbanie o zdrowie, dobrostan i szczęście swoich pupili. Za pośrednictwem strony istnieje możliwość wykupienia specjalnych pakietów weterynaryjnych lub ubezpieczenia dla psa i kota.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

HearMe

HearMe to odpowiedź na potrzebę poprawy zdrowia psychicznego polskich pracowników i zmniejszenie stresu, który często towarzyszy życiu zawodowemu i prywatnemu. Głównym celem organizacji jest promowanie poważnego podejścia do zdrowia psychicznego zarówno w miejscu pracy, jak i w domu.

Firma oferuje usługi z zakresu wsparcia psychologicznego i kryzysowego, jak również dostarcza testy diagnostyczne w celu oceny różnych aspektów funkcjonowania psychicznego. W arsenale usług HearMe nie zabrakło też webinarów i warsztatów w formie online lub offline.

Więcej informacji na temat marki znajdziesz tutaj.

Niezwykle cieszy nas to, że prosperujące startupy zmieniają świat na lepsze, rozwiązując współczesne problemy. Tworząc innowacyjne produkty i usługi, pomagają ludziom w codziennym życiu, wpływając pozytywnie na poprawę jakości naszego życia. Wspieranie takich startupów przyczynia się do budowy nowego, wspaniałego świata. 🙂

Dodaj ogłoszenie

Prowadzisz rekrutację i szukasz osób, dla których losy świata nie są obojętne? Chcesz wypromować swoją ofertę pracy z sensem? Wyślij ogłoszenie tutaj.

Dodaj

Dodaj ogłoszenie

Prowadzisz rekrutację i szukasz osób, dla których losy świata nie są obojętne? Chcesz wypromować swoją ofertę pracy z sensem? Wyślij ogłoszenie tutaj.

Wyślij