Jak znaleźć pracę - 5 porad jak szukać pracy z sensem?

Jak znaleźć pracę - 5 porad jak szukać pracy z sensem?

Poznaj wskazówki naszych ekspertów i wejdź do światu impaktu!

Dziś chcemy, żeby praca nie była jedynie naszym źródłem dochodu. Dla coraz większej liczby osób ważne są sens i pozytywny wpływ ich pracy na otaczający świat. Jak znaleźć taką pracę? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, na co uwagę zwracają firmy z impaktem podczas procesu rekrutacji i zwiększ swoją szansę na zatrudnienie. Więcej inspiracji i praktycznych porad możesz znaleźć w naszym ebooku „Jak szukać pracy z sensem? Wybierz impakt dla siebie i zacznij działać z misją!”.

Chcesz znaleźć pracę marzeń dopasowaną do twoich wartości i kwalifikacji? Szukasz ofert od firm które integrują cele społeczne i środowiskowe ze swoją strategią? Chcesz pracować właśnie w tej firmie, która ma pozytywny wpływ na świat? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w takiej firmie? Co możesz zrobić, aby zwiększyć szanse na zdobycie pracy? Zapytaliśmy impaktowych pracodawców z rodzimego rynku pracy o to, na co zwracają uwagę w procesie rekrutacji. Poznaj ich porady, dzięki którym możesz znaleźć wymarzoną pracę.

🔎 Dopasowanie do zespołu i doświadczenie zawodowe

MARTA SZYMANOWSKA, COO - Aether Biomedical podpowiada:
W toku rekrutacji zwracamy uwagę przede wszystkim na tzw. „cultural fit” i dopasowanie do naszego zespołu oraz na doświadczenie kandydata w dziedzinie, w której zatrudniamy. Równie ważne są dla nas jednak pasja, zaangażowanie w realizację wyższego celu oraz zdolność do pracy w zespole. Chcemy, by pracownicy podzielali naszą wizję i byli największymi ambasadorami firmy, w której pracują.

🔎 Pasja, zaangażowanie i elastyczność w myśleniu

IGOR SADURSKI, CO-FOUNDER - Bezmięsny podkreśla:
W toku rekrutacji skupiamy się nie tylko na umiejętnościach i doświadczeniu kandydata, ale również na jego pasji i zaangażowaniu. Ważne są dla nas także umiejętności komunikacyjne, zdolność do pracy w zespole i elastyczność w myśleniu. Szukamy osób nieszablonowych, które wychodzą z inicjatywą oraz potrafią zawsze znaleźć rozwiązanie danego problemu – start-upowe życie ma to do siebie, że wszystko dzieje się dynamicznie i każdy problem wymaga szybkiej reakcji, dlatego dużą wagę na rozmowach rekrutacyjnych przykładamy do energii, nastawienia do pracy i otwartości danej osoby.

🔎 Idealnie gdy jest jeszcze "to coś"

MATEUSZ KOWALCZYK, CEO & Co-Founder - foodsi wskazuje:
Rekrutujemy na bardzo różnorodne stanowiska, poszukując specjalistów z wielu dziedzin. Oczywiste jest więc to, że szukamy doświadczenia i kompetencji, a idealnie, gdy jest jeszcze “to coś”. Równie ważne jest dla nas dopasowanie na poziomie wartości – to pozwala nam budować odpowiedzialność za podejmowanie decyzji na płaszczyźnie takiego samego lub przynajmniej zbliżonego spojrzenia na świat. W mojej ocenie to klucz do stworzenia silnej, osiągającej wyznaczone cele organizacji.

🔎 Odnalezienie się w startupowym miejscu pracy

MARCIN SZALEK, Założyciel Slowhop zaznacza:
Szukając nowych osób do zespołu, zawsze stawiam sobie najpierw pytanie, czy dana osoba dobrze poradzi sobie w środowisku startupowym – czy jest samodzielna, chętna samodzielnie rozwijać swój obszar, podejmować nowe wyzwania. Czy będzie w stanie okiełznać chaos jakim jest start-up?

Czy potrzebuje struktury i procesów, czy może będzie sama w stanie je tworzyć? No i na końcu – czy jest osobą, z którą z przyjemnością będzie się pracować?

🔎 Styl pracy też się liczy

PAWEŁ CHRZAN, Co-Founder Wellbee podkreśla:
Naszym celem w rekrutacji nie jest to, by kogoś zatrudnić, ale żeby zatrudnić kogoś, kto zostanie z nami na długo. Pomijając oczywiste obszary, jak kompetencje zawodowe i predyspozycje do wykonywania danej roli, podstawowa kwestia, która jest dla nas istotna, to zrozumienie, na jakim etapie życia znajduje się obecnie nasz kandydat: do czego dąży, na czym mu zależy. Pozwala nam to określić jego system wartości, naturalną motywację do działania i ocenić, na ile są one spójne z celami, misją i charakterem pracy w Wellbee. Kolejna rzecz to styl pracy i kompetencje miękkie, które na danym stanowisku są nam potrzebne.

📙 Szukasz nowych możliwości rozwoju? Chcesz szybko znaleźć nową pracę? Przeglądasz ogłoszenia, piszesz CV i listy motywacyjne, wysyłasz swoje aplikacje, uruchomiłeś nawet sieć kontaktów, uzupełniłeś profil na LinkedIn, ale poszukiwania pracy trwają? Pamiętaj, że skuteczne szukanie pracy to proces. Jeśli zależy ci na zmianie pracy, bo chcesz czuć satysfakcję z tego, co robisz zawodowo, sprawdź nasz ebook „Jak szukać pracy z sensem. Wybierz impakt dla siebie i zacznij działać z misją”.

W ebooku znajdziesz odpowiedzi m.in. na pytania:
🔸 jak znaleźć pasję i sens w pracy?
🔸 na co zwracają uwagę firmy z pozytywnym wpływem w procesie rekrutacyjnym?
🔸 czym jest culture fit i culture add?
🔸 czym są firmy b-Corp i czego się po nich spodziewać?
🔸 jakie firmy na naszym rynku pracy  zmieniają świat na lepsze?
🔸jakie są mity na temat pracy impaktowej, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

Ebook jest darmowy i można pobrać go ze strony: https://doinggood.pl/ebook
Partnerami ebooka są: Concordia Design, Perspektywy Women In Tech oraz Pomagam.pl.

Dodaj ogłoszenie

Prowadzisz rekrutację i szukasz osób, dla których losy świata nie są obojętne? Chcesz wypromować swoją ofertę pracy z sensem? Wyślij ogłoszenie tutaj.

Dodaj

Dodaj ogłoszenie

Prowadzisz rekrutację i szukasz osób, dla których losy świata nie są obojętne? Chcesz wypromować swoją ofertę pracy z sensem? Wyślij ogłoszenie tutaj.

Wyślij